Aktualności

Strona główna » Aktualności » Rok 2012

« poprzednie |     Rok 2012     | następne »

Archiwum

 

[ ARTYKUŁ ] Koniec świata... według Szkolnego Kółka Astronomicznego "Mroczek"

Dodano 22 grudnia 2012

Ostatnio mówi się coraz częściej o końcu świata. Jest to zasługa kończącej się 21 grudnia 2012 Długiej Rachuby Majów. Niektórzy przypuszczają, że wtedy ma nastąpić wielki kataklizm. Co to może być?

W piątek ma odbyć się parada, czyli ustawienie się Merkurego, Wenus, Ziemi, Marsa, Jowisza i Saturna i Słońca w jednej linii. Niektórzy badacze, sugerują, że możliwe są wtedy poważne konsekwencje takiego ustawienia ciał niebieskich z katastrofami włącznie.

Czytaj dalej »


Wyniki konkursu

Dodano 9 listopada 2012, edytowano 12 listopada 2012

Wyniki eliminacji są już znane! Prezentujemy je w tabelce z lewej. Tabelka dostępna jest także w wersji PDF - odsyłacz niżej. Dziękujemy za udział w konkursie! Zwycięzców czekają nagrody!

 

Plik PDF - potrzebna wtyczka Adobe Reader  Niestety, z powodu problemów technicznych wersja PDF chwilowo niedostępna. Przepraszamy.

 

L. p.

Nazwisko

Klasa

Punktacja

1

Filip Tarajko

Vc

18

2

Julia Wojewoda

IVb

18

3

Paweł Poniewozik

Vc

17

4

Jakub Włodarczyk

IVa

16

5

Rafał Bąk

VIb

15

6

Adrian Bielecki

VIb

15

7

Natalia Rzemińska

IVb

15

8

Jakub Kopańko

Vb

15

9

Magdalena Janowska

Vc

14

10

Łukasz Szymczyk

IVa

12

11

Samuel Proskura

Vc

12

12

Marek Jaworski

IVb

9

13

Mateusz Jaworski

IVb

9

14

Igor Pajura

Vc

8

15

Sykuła

VIb

8

16

Władysław Lisowski

Vc

8

17

Kamil Kuchorski

IVb

6

18

Kacper Nosal

Vc

7

19

Bartosz Źróbek

IVb

7

20

Kacper Buraczyński

IVb

5

21

Kamil Świetlicki

IVb

5


Przesunięcie eliminacji

Dodano 22 października 2012, edytowano 26 października 2012

Konkurs, którego zwycięzcy zostaną przyjęci do Mroczka został przesunięty na 31 października (tj. środa), trzecią lekcję. Odbędzie się na stołówce.


Eliminacje i zapisy nowych członków

Dodano 18 października 2012

Szkolne Kółko Astronomiczne "Mroczek" ogłasza konkurs, którego zwycięzcy zostaną przyjęci do Mroczka. Uczestniczyć mogą uczniowie, którzy wcześniej zapisali się na ten konkurs. Osoby, które nie przyjdą na eliminacje nie zostaną przyjęte. Eliminacje odbędą się w środę 24 października na czwartej lekcji w sali 39.


Rozwiązanie konkursu na logo

Dodano 17 października 2012

Na zebraniu członków SKA "Mroczek" 17 października 2012 roku odbyły się wybory logo i favikony. Uczniowie wybierali najpierw jedną pracę spośród innych tego samego autora, a później spośród wybranych wcześniej.

Wyniki:

1. Paweł Brześciński

2. Igor Scaffdi

3. Jakub Kopańko

 

Autorom prac dziękujemy za ich nadesłanie. To oczywiste, że zostaną nagrodzeni wkrótce.

Logo
Favikona
Logo Favikona

Prace Igora Scaffdi

Prace Jakuba Kopańko

 


Zainstalowano licznik odwiedzin!

Dodano 17 września 2012

17 września 2012 roku na stronie został uruchomiony licznik odwiedzin. Działa on w ramach darmowego konta na serwerze Strefa.pl. Dzięki niemu możemy zmierzyć zainteresowanie naszą stroną.


Konkurs na logo wznowiony!

Dodano 17 września 2012

Pod koniec roku szkolnego ogłoszono konkurs na logo szkoły. Szkolne Kółko Astronomicze "Mroczek" postanowiło go wznowić ze względu na małą ilość prac. Czas na nadsyłanie następnych prac jest do 10 października tego roku. Warunki przedstawiono niżej.


Konkurs na logo

Dodano 10 czerwca 2012

We wtorek 5 czerwca 2012 został ogłoszony konkurs na logo. Jego regulamin jest niżej zakotwiczony. Ma ono być powiązane tematycznie z astronomią i Kółkiem. Logo ma być kolorowe i mieć szerokość 250, wysokość od 70 do 110 pikseli. Dopuszczane są następujące formaty:

Ponadto można przysłać favikonę – mały obrazek 16x16 pikseli wyświetlany przy tytule strony w przeglądarce. Favikona ma być powiązana tematycznie z logo i mieć jeden z tych formatów:

Prace mogą być nadsyłane do 20 czerwca (tj. środa) pocztą elektroniczną na adres kari12@prokonto.pl lub formularzem pocztowym dostępnym ze strony głównej przez uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na tej stronie wraz z najlepszymi pracami. Przewidziano ciekawe nagrody!

 

Plik PDF - potrzebna wtyczka Adobe Reader Zobacz regulamin konkursu


[ ARTYKUŁ ] Tranzyt Wenus

Dodano 10 czerwca 2012

W nocy z 5 na 6 czerwca tego roku można było zaobserwować tranzyt Wenus na tle tarczy słonecznej. To zjawisko zostało zaobserwowała m. in. sonda Venus Express (ESA) i Kosmiczny Teleskop Hubble'a (NASA). Następne takie zjawisko będzie widoczne na niebie w 2117 roku. Można było je obserwować od 0.10 do 6.32, lecz w Polsce można było obserwować to zjawisko od wschodu Słońca.

Czytaj dalej »


Stary wygląd SKA "Mroczek". Jak oceniasz zmiany?

Kliknij, aby powiększyć

Strona SKA "Mroczek" w dniu 6 czerwca 2012

Zmiana szaty graficznej

Dodano 10 czerwca 2012, edytowano 24 czerwca 2012

Na zebraniu 6 kwietnia b. r. członkowie Mroczka naradzili się na temat zmian na tej stronie. Zdecydowana większość powiedziała to samo - wygląd. Zmianie zostały poddane kolory nagłówków, tekstu, łączy i tła, a ponadto suwaków (nie działa w Firefox). Został zmieniony również efekt formatowania na linkach po najechaniu - wcześniej działał tylko w Internet Explorerze, a teraz we wszystkich przeglądarkach.

Jeśli jesteś ciekawy, jak wyglądała strona przed zmianami, to wejdź w jedną z galerii - tam zmiany zostaną dokonane później.

Pozostali byli za zmianą logo - stanie się to po ogłoszeniu wyniku konkursu na logo ogłoszonego wyżej.

Oprócz tego zmieniłem kodowanie strony z "Windows-1250" na "ISO-8899-2". Dzięki temu strona jest dobrze wyświetlana na innych systemach niż Windows, np. wcześniejsze wersje Linuxa.

Jeżeli Twoim zdaniem na tej stronie trzeba coś zmienić, to napisz do mnie przez formularz pocztowy zamieszczony na stronie głównej. Dziękuję i przypominam, że obecne logo jest tymczasowe (patrz wyżej)!


Konkurs na najlepszą prezentację

Dodano 4 kwietnia 2012

Nasze koło organizowało w tym roku konkurs. Do wyboru były 3 tematy:

Prace mogły być wykonane w formie:

 

Zwycięzcy i wyróżnieni uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody: słuchawki, mysz, pokrowiec na 80 płyt CD/DVD. i podkładki pod myszy.


Kiedy?

Dodano 4 kwietnia 2012

Nasze Kółko spotyka się co dwa tygodnie, lecz w praktyce raz na 7-8 tygodni. Dzieje się tak dlatego, ponieważ nasze Kółko gromadzi astronomów ze wszystkich klas Szkoły Podstawowej, a jest nas sporo, więc podzieliliśmy się na 6-7 osobowe grupy spotykające się osobno.